Zagraj teraz!

Oszustwa związane z loteriami liczbowymi

loteriePopularność loterii liczbowych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony oszustów. Dzięki rozwojowi Internetu i rosnącemu zainteresowaniu loteriami, wielu nieuczciwych ludzi próbuje wykorzystać marzenia innych o wygranej w lotto. Niestety coraz częściej można spotkać się z próbami wyłudzenia danych osobowych czy nawet pieniędzy. Ku przestrodze chcielibyśmy przedstawić kilka najpopularniejszych metod stosowanych przez oszustów korzystających z lotto.

Do oszustw wykorzystywane są przede wszystkim telefony i Internet. Bardzo popularną próbą wykorzystania ludzkiej naiwności i nieuwagi są wiadomości mailowe, w których autor informuje adresata o tym, że wygrał w lotto. Wiadomości zwykle zapewniają osobę o wysokiej wygranej i wymagają podania danych osobowych lub nawet dokonania wpłaty pewnej kwoty na pokrycie “kosztów odbioru nagrody pieniężnej”. Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale wiele osób, nawet mimo tego że nigdy nie grało w lotto, daje się na to nabrać i traci pieniądze!

Oszuści, informując o wygranej np. w EuroMillions, liczą na to, że ofiara natychmiast wpadnie w euforię, ulegnie emocjom i nawet nie zastanowi się czy w ogóle grała w loterie lotto. W wielu przypadkach się to sprawdza, a jeśli wiadomość mailowa trafi do kogoś, kto faktycznie grał w ostatnich tygodniach czy miesiącach w daną loterię, sprawa jest znacznie ułatwiona, ponieważ informacja brzmi wiarygodnie. Metodą, by nie dać się złapać na takie krętactwa, jest zachowywanie ostrożności i zdrowego rozsądku. Nie można przecież wygrać w lotto, jeżeli nigdy się w lotto nie grało. Wydaje się to dość logiczne, ale niestety ludzka psychika potrafi spłatać figla.

Drugą metodą, która wykorzystuje pocztę elektroniczną, jest przesyłanie wiadomości o ogromnych kumulacjach z fałszywymi linkami w treści. Wiadomości te najczęściej wyglądają wręcz identycznie jak wiadomości z prawdziwych serwisów oferujących lotto przez Internet. Różnica tkwi w szczególe, który ciężko dostrzec na pierwszy rzut oka – po kliknięciu w odnośnik ofiara przenoszona jest do fałszywego serwisu internetowego, w którym może podać swoje dane osobowe czy wpłacić pieniądze. Bardzo ważne więc, by dokładnie sprawdzać odnośniki przesyłane w poczcie elektronicznej i upewniać się czy prowadzą one do godnego zaufania, oficjalnego serwisu oferującego lotto online.

Oszuści korzystają również z komunikacji drogą telefoniczną i dzwonią pod losowo wybrany numer informując o wygranej. Nim ofiara zdąży się zorientować – oszust ma już jej dane osobowe czy nawet dane karty kredytowej, a od tego już tylko krok dzieli, by stracić pieniądze. Niestety większość nieuczciwych rozmówców potrafi bardzo szybko zakręcić sobie ofiarę wokół palca i wmówić, że udało jej się wygrać w lotto Eurojackpot czy inną loterię.

Aby uniknąć tego typu oszustw warto pamiętać, że organizator loterii ani serwisy internetowe umożliwiające grę online, nie informują o wygranej drogą telefoniczną. To gracz powinien skontaktować się z organizatorem w sprawie wygranej. Trzeba pamiętać, że organizatorzy lotto nie posiadają danych osobowych swoich klientów dopóki nie odbiorą oni nagrody.

Polecamy korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych, cieszących się dobrą opinią serwisów, w których można zagrać w gry lotto przez Internet. Pamiętajcie o ostrożności i czujności!

Eurojackpot

Sprawdzaj wyniki lotto i kupuj losy Eurojackpot przez Internet!

Kumulacja Eurojackpot to nawet 90 000 000 euro!
Zagraj w Eurojackpot online

EuroMillions

Sprawdź ile wynosi aktualna kumulacja EuroMillions i zagraj przez Internet!

Rekordowa kumulacja EuroMillions to 190 000 000 euro!

Zagraj w EuroMillions online

Mega Millions

Sprawdź najnowsze wyniki losowania lotto i zagraj w Mega Millions przez Internet.

Rekordowa kumulacja Mega Millions to aż 656 000 000 dolarów!

Zagraj w Mega Millions online

Lotto

Największa kumulacja Lotto w Polsce to
60 000 000 złotych!

Sprawdź wyniki lotto i zagraj w polską loterię już dziś!

Zagraj w Lotto online

EuroMillions i Eurojackpot – lotto w Europie

EuroMillions online - zagraj w jedną z najbardziej popularnych loterii lotto na całym świecie. Maksymalna kumulacja EuroMillions może osiągnąć aż 190 milionów euro!

Wybieraj szczęśliwe liczby, kupuj losy EuroMillions przez Internet i wygrywaj niesamowite nagrody!

Eurojackpot online - rozchwytywana loteria liczbowa nie tylko w Europie. Maksymalna kumulacja Eurojackpot to 90 milionów euro!

W Eurojackpot w Polsce możesz zagrać przez Internet. Sprawdzaj wyniki losowania, typuj swoje numery lotto i wygrywaj!